Meditasyon için zamanınız yok mu? Mindfulness Sürüş Meditasyonunu Deneyin

Meditasyon için zamanınız yok mu? Mindfulness Sürüş Meditasyonunu Deneyin

Her zaman meditasyona ilgi duydum. Son beş yıldır meditasyon yapmayı başardım. Başlangıçta farkındalık meditasyonunu araştırdım ve bunun benim için en

Bilinç ve Ego Nedir?
BÜYÜME – İnsan Beyninin ve Bilincinin Kuantum Mekaniği
Ruhsal Bilinç ve Enerjik Titreşimler

Her zaman meditasyona ilgi duydum. Son beş yıldır meditasyon yapmayı başardım. Başlangıçta farkındalık meditasyonunu araştırdım ve bunun benim için en anlamlı olan meditasyon türü olduğunu keşfettim .

O zaman hayat hayattaydı. Meditasyon yapmak ve ne olduğunu tahmin etmek için herhangi bir zaman için sakin bir yerde oturmak için anlamlı bir zamana sahip olmanın asla hatırlanmadığını hatırlıyorum; Anlamlı bir pratiği bir araya getiremedim. Tüm anlamı, önceliklerimin, sessiz, oturma meditasyonunun uygulanmasıyla elde etmek istediklerimle uyumlu olmamasıdır. Yani, o zaman benim için işe yaramadı. Ama sonra biraz daha erken kalktım ve her sabah 15-30 dakika boyunca parka gitmeye başladım. Şimdi meditasyon benim için hava gibidir ve onsuz bir gün düşünemiyorum. Şimdi sadece 5 dakika bile olsa gün boyunca farklı dönemlerde meditasyon yapıyorum. Her zaman istediğin yerde meditasyon yapabileceğini öğrenmeye başladım.

Dikkatli bir şekilde uyum sağladığımda dikkatli olmanın düşüncesine sahip olduğumu fark ettim çünkü arabamda günde birkaç kez ve genellikle yalnızdım. Ben sürerken kafamda müzik ve düşüncelere dalmak için kullanılmıştım ve bu zamanın daha iyi harcanabileceğini hissettim.

Düşüncelerim beni her zaman zaten ajitasyona ve kaygıya sürükledi, bu yüzden gerçekten fazla vazgeçmedim. Aynı durumda iseniz; Bir sürüş meditasyonu uygulaması geliştirmek sizin için gerçekten harika bir şey olabilir.

Yapmak istediğimiz tek şey, düşünceyi (egoik) zihni susturmayı ve şefkatli benliği (gerçek olanı) açmayı öğrenmek için otomobilimizi kullanma deneyimini kullanmaktır. Düşündüğün ve yaptığın her şeyin altında yatan gerçek. Düşüncelerimizin, tahminlerimizin, hatıralarımızın ve ruh hallerinin dağınıklığını, sadece şu an mevcut olan gerçeği ortaya çıkarmak için bertaraf etmek için kullanacağız.

“Gerçek Siz,” manevi, siz ya da ne demek istediğimizi merhametli bir şekilde bilmenin bir yolu vardır. Bazıları bunu “bağırsağınız”, içgüdünüzü veya konuşulmayan zihniniz olarak ifade eder. Bu, iç sesinizi hissetme veya dinleme sonucudur – Gerçek Siz. Sürüş meditasyonu, “Gerçek Sen” in daha fazlasını ortaya çıkarmaya çalışır!

Analitik zihni kendi kararları ve düşünceleriyle susturabilirseniz. İçini açabilirsen, yargılanmayan, dikkatle izler ve merhametle hareket eder; Doğu dinlerinin aydınlanma dediğine bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Hıristiyanlar Mesih bilincini çağırdılar ve Batı kültürü huzur çağrısında bulundu.

Bir an, kavram ya da kelime olmayan bir an içinde bulunduğunuz zaman; şaşıracaksın. Sadece deneyimlenemez, tarif edilemez. Genellikle ilk bakışta sadece bir bakış vardır, ancak bu tat, sizi pratiğinizin içine çekmek için yeterlidir. Bu, gerçek dünyada, sadece şu andaki gerçek. İnsan aklımız, onu görmezden gelmek için eğitilmiştir, ancak yaşayabileceğimiz tek gerçek hakikattir.

Herhangi bir his olmaksızın rahatlık hissi. Zihnin açıklığı, akılsızdır. Bu bizim gerçek doğamız ve özgürleştirici.

Bilinçli sürüş uygulayarak bu ilgiyi şimdiki ana odaklamayı öğrenebiliriz . Birçok insan bilinçli nefes kullanarak bunu uyguladı. Bunu da yapabilirsin. Sürüş sırasında bile yapabilirsiniz. Aslında, bu bilinçli sürüş uygulamanıza başlamak için harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

Dikkatimizi, bedenimize, nefesimize, duyularımıza, yolun farkındalığına, hava koşullarına, yol koşullarına ve sürüş sırasında şu andaki deneyimlerimize odaklamayı öğrendiğimizde; İnsan deneyimimizde bir değişim yaratırız.

Tüm bunlarda daha şefkatli sürücüler ve daha bilinçli insanlar olmak için pratik yapabiliriz.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0