Sefalet

Sefalet

Öğrenci: Bay Swamy, tüm sefaletin kaynağı nedir? Hoca: En aydınlanmış insanların çoğu, arzunun  tüm sefaletin temel sebebiolduğunu söyleyecektir . 

Karanfil Aşk Büyüsü
Hiçbir şey önemli değil
Başarısızlık Korkusu

Öğrenci: Bay Swamy, tüm sefaletin kaynağı nedir?

Hoca: En aydınlanmış insanların çoğu, arzunun  tüm sefaletin temel sebebiolduğunu söyleyecektir . Birçok insan temel neden olarak beklentitalep ediyor.

Öğrenci: Onlara katılıyor musunuz?

Hoca: Katılıyorum ya da katılmıyorum. Sefaletin nedenini ve boyutunu ölçmek için kendi parametrelerim var.

Öğrenci: Parametreler ??

Hoca: Evet, iki parametre –  Zeka  ve  Bilgelik . İki arasındaki açığı ne kadar az olursa, sefalet de o kadar az olur. Açık ne kadar büyükse, sefalet o kadar büyük olur.

Öğrenci: Anladığımı sanmıyorum.

Hoca: Hepimizin bilgiye erişimi var. Bu bilgilerden çıkardığımız sonuç bizim zekamızdır. Sonucu ne ölçüde kabul ettiğimiz bilgeliğimizdir .
Eğer bir sonuca varabilirsek, en küçük nüansları birbirinden ayırırsak, ama bu sonucu kabul edemiyoruz, bu bizi huzursuz ediyor – bizi üzüyor, öfkeli, kıskanç, kıskanç ve sefalet için diğer tüm tarifleri yapıyor.
Her neyse, seni sefalete ne getirdin?

Öğrenci: Bir arkadaşım Kabir, kısa süre önce, anadon olarak adlandırılan psikolojik bir durumdan muzdarip olduğunu ve bunun da zevkli bir şekilde zevkli aktivitelerde zevk hissetmemesi olduğunu bildiğim bir arkadaşım.

Hoca: Bir dahaki sefere Kabir’i yanınıza getirin!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0