Karışıklık

Karışıklık

Öğrenci : Kafam karıştı. Usta : Beni şaşkınlıkla aydınlat. Öğrenci : Bir zamanlar emin olduğum şeyler, şimdi öyle görünmüyor. Kendimi her yönüyl

Karanfil Aşk Büyüsü
Öfke
Başarısızlık Korkusu

Öğrenci : Kafam karıştı.

Usta : Beni şaşkınlıkla aydınlat.

Öğrenci : Bir zamanlar emin olduğum şeyler, şimdi öyle görünmüyor. Kendimi her yönüyle mükemmelleştirdiğimi hissettiğim zaman, bir şey beni yanılabilir hissettiriyor. Bir zamanlar öncülük ettiğim fikirler gelecekteki deneyimlerden çıkarıldı. Benim için öleceğimi düşündüğüm insanlar artık hayatımda bile değiller. Bir zamanlar uykusuz geceler veren rüyalar, bellek şeridimde toz haline geldi. Her şeyden sonra yeni şeyler peşinde koşuyor gibi görünüyorum ve aklımı sürekli kestirmeye devam ediyor. Ne aradığımı bilmiyorum ve tüm bunlar beni şaşırtıyor.

Efendim : Bu zamanın doğası. İnsanların ” Zaman her şeyi değiştirdiğini “söylediğini duymadın mı? Zaman değişir ve onunla her şey değişir.

Öğrenci : Zaman neden değişmeli?

Efendim : Eğer düşünürseniz, zaman sadece bir akıl durumu. Zihniniz coşkulu ise, zamanın geçişini hissetmezsiniz. Öte yandan, eğer zihniniz sefalet içinde ise, zaman durmuş gibi görünüyor. Böylece, zaman ve zihin akrabadır. Değişen zihniniz sürekli değişiyor çünkü değişiyor.

Öğrenci : Öyleyse, bu dalgalı düşünceleri nasıl kontrol ederim.

Usta : Bilmek en önemli şey – kontrolde kim var? Fikrini kontrol ediyor musun yoksa aklın seni kontrol ediyor mu? Zihin iyi bir köle ama kötü bir mastır r. Yani, aklını kontrol etmene izin verirsen, kafan karışmış olmalısın. Ama eğer zihnini idare ediyorsan, her şeyden isteyebilirsin – mutluluk, huzur, neşe. Unutma ‘ Mutluluk bir akıl durumu ‘ mu?

Öğrenci : Yani, her duygu bir akıl durumu olmalı?

Medyum: Gerçekten öyle. Zihniniz baltalamazsa, herhangi bir duygu varlığını sona erdirir. Ama aklınız sallar, böylece duygular doğar. Şimdi, aklınız sizi kontrol ederse, bu karalama rastgele – bazen hoş ve bazen de sefil. Ama eğer aklını kontrol edersen – ona rehberlik edebilir ve ne istediğini bilirsin. Ve bu en önemli şey. Ne istediğini bilmene izin vermelisin .

Öğrenci : Görüyorum.

Newer Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0