Hiçbir şey önemli değil

Hiçbir şey önemli değil

Öğrenci: Bay Swamy, bende de Kabir var. O, garip bir şekilde olsa da bir tür. Kabir : Merhaba Bay Swamy. Medyum : ( Kabir'de görkemli imajını sa

Öfke
Sefalet
Hipokrat

Öğrenci: Bay Swamy, bende de Kabir var. O, garip bir şekilde olsa da bir tür.

Kabir : Merhaba Bay Swamy.

Medyum : ( Kabir’de görkemli imajını sanki günlerce uykusuzmuş gibi gözlemleyerek baktı ) Merhaba Kabir. Vedant bazı sıkıntıların olduğunu söyledi. Bana söyle.

Kabir : İnsanların genelde yaptığı şeyler hakkında heyecan duymuyorum. Her şey anlamsız görünüyor. Hevesli bir şeye ilgi duysam bile, bir süre sonra, bu düşünce bedenlerimin etrafından büyük işler yapmam için  hiçbir şey yapamayacağımı iletir . Hiçbir şeyin önemi yok – bu düşünce beni korkutuyor ve yolumdan gelebilecek herhangi bir mutluluğu ele geçiriyor. Beni üzdüğü için değil, aynı zamanda mutlu olmamı da istemiyor.

Hoca: “ Akıl harika bir hizmetkar ama korkunç bir usta ”atasözünü duydunuzmu? Ne kadar zamandır zihninin sana böyle eziyet etmesine izin verdin?

Kabir : Bilmiyorum. Her şeyi anlamlandırmaya çalıştığımdan beri, kötüden kötüye gidiyor. Ben bir filonoistim ama bu özellik bir şekilde geri tepti. Bir şey bildiğim kadarıyla, bilmediğim daha çok şey olduğunu anlıyorum . Bu sadece daha fazla karışıklığa yol açıyor ve sefalete  katkıda bulunuyor .

Medyum : ( kıkırdar ) Her şeyden anlamayın ! Yani sorunun nerede olduğunu biliyorsun. Her zaman nihai sorunun cevabını aramaya çalışan bir kişi gibi görünüyorsunuz – ‘ Hayatımın anlamı ya da amacı nedir?’

Kabir : Gerçekten doğru.

Medyum : Yani, bir sonuca varmış mısın?

Kabir : Birçok insandan cevap aradım. Bazıları ‘ Hayatın anlamı yoktur ‘ ; bunu anlamlı kılmak için bir fırsat ‘. Çoğu insan bu cevaptan memnun görünüyor ama ben değil. İnsanlar sadece kendi sorularını kendi başlarına saklarlar. Bu onları sıkıcı hale getiriyor. Sadece benim için mantıklı değil. Bu yüzden takibi sürdürüyorum.

Medyum : Nihai gerçeğin gayreti olan çok az kişi var. Ama sadece bir avuç başardı. Yol, birçok duygusal çöküntü ve tezahürün eşlik ettiği acı çekiyor; en tehlikeli fırtınalardan ve zihninizdeki en çılgın yangınlardan geçmelisiniz, ama bir kez orada olduğunuzda, bu bir  ecstasy . Uyuşturucu, aşk aktivitesi yok, başka bir başarı ya da başka bir materyalist şey size bu memnuniyeti sağlayabilir. Mutluluk ve hazzın uçsuz bucaksızlığına düşmek gibidir.

Kabir : Nihai hakikatin peşinde olan tüm bu acıdan geçmeye hala değer olup olmadığını merak ediyorum ama aklım bana başka seçenek bırakmadı.

Newer Post
Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0