Reiki nedir ve nasıl çalışır?

Reiki nedir ve nasıl çalışır?

Reiki bir non-invaziv, yumuşak, ama güçlü bir şifa yöntemidir. Nasıl hissettireceğini düşünün: Daha rahat ol Migren, sırt ağrısı veya diğer r

Bahar Temizliği: Negatif Enerjiden Eviniz Nasıl Kurtulur?
Dikkatli Yemeklerin Prensipleri
Numeroloji Nedir?

Reiki bir non-invaziv, yumuşak, ama güçlü bir şifa yöntemidir.

Nasıl hissettireceğini düşünün:

  • Daha rahat ol
  • Migren, sırt ağrısı veya diğer rahatsızlık olmadan olun
  • İyilik hissi ve öz farkındalık
  • Daha iyi uyu
  • Daha iyi sindirim var
  • Daha fazla enerji
  • Üzüntü ve kaygı semptomlarının azalması (veya tamamen ortadan kaldırılması)
  • Artan sezgi ve manevi farkındalığı yaşayın
  • Bağışıklık sistemini güçlendirmek
  • Kendi sağlık bakımınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olduğunuzu hissedin

Reiki (telaffuz edilen ışın-anahtar) yukarıda belirtilen tüm faydaları yapabilir – ve daha fazlası!

1921’de Japonya’da Mikao Usui tarafından geliştirilen ve 1938’de Amerika Birleşik Devletleri’ne getirilen Reiki, her kişinin kendi bedenini, zihnini ve ruhunu dengede bulma ve sürdürme becerisini nazikçe kolaylaştıran hafif dokunuşlu bir iyileştirme tekniğidir. Sıklıkla ruhsal bir iyileştirme uygulaması olarak bilinen Reiki, her bireyin yaşamında anlam ve amacı keşfetmesine yardımcı olur, çoğu zaman kendiniz ve başkaları ile daha iyi bir bağlantı kurar.

Sağlıklı bir sağlık durumunu korumak veya yaşamı değiştiren bir hastalığın fiziksel ve duygusal zorluklarıyla yüzleşmek istiyorsanız, hayatınızın her yönü güçlendirilebilir.

Reiki, tüm canlıların içinde ve içinden enerjisel bir akış olduğu inancına dayanır. Bu enerji düşük ya da engellendiğinde, hastalanıp stresli hissetmemiz daha olasıdır. Çin’in “chi” yi bedene uyumu sağlamak için harekete geçirme niyeti, akupunktur, akupresür, tai chi ve qi gong’un kanıtlanmış modalitelerinin de temelidir. Bir Reiki seansı, bu enerjiyi geri yükler, doğal olarak, vücudun, sağlıklı yaşamı yeniden keşfetme konusundaki doğal yeteneğine yardımcı olur.

Reiki, bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu içerir ve tüm bu yönleri uyumlu bir dengeye entegre etmeyi amaçlar. Reiki, ruhsal büyümenizi destekler, kişisel farkındalığı ve sezgiyi artırır. Reiki gevşemeyi sağlar ve stresi azaltır, vücudun içinden iyileşmesini sağlar.

Büyük bir avantaj Reiki’nin nasıl uygulanacağının öğrenilmesinde bir diğerinin şifa için başkalarına bağımlı olmamasıdır.

Reiki sadece semptomları ele alan bir tedavi değildir; Bunun yerine, ilk etapta rahatsızlığa neden olan temel sorunlara bir bakış açısı sağlar.

Reiki, yan etkileri hafifletmek için başka herhangi bir tedavi ile birlikte çalışacak ve hastalık, kazalar ve ameliyattan iyileşmeyi destekleyecektir. Kronik yorgunluk, alerjiler, fobiler, depresyon, anksiyete, baş etme bozuklukları ve bağımlılık gibi psikolojik problemler gibi pek çok durumda kendini iyileştirme kapasitesine sahiptir.

Reiki, yaşam döngüsü ile ilgili konularda, bebek sorunları, hiperaktif çocuklar, ergenlik, ilişkisel sorunlar ve menopoz gibi durumlarda bireyleri desteklemede çok etkilidir. Önemlisi, kaçınılmaz olanı kabul etmek için güçlü bir destek sistemidir. Örneğin, güçlü biçimde teşhis eden tanılarla (örneğin kanser, kronik hastalıklar) ve yaklaşan ölüm / ölümün kabul edilmesiyle karşı karşıya kalmak.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0