Reiki nasıl iyileşir?

Reiki nasıl iyileşir?

Sıkça sordum - Reiki tedavi ediyor….? Sormak için tamamen doğal bir sorudur, ancak Reiki'nin ve hastalığın ve şifanın doğasını yanlış anlamayı da s

Numeroloji Nedir?
Reiki nedir ve nasıl çalışır?
Farkındalık ve Meditasyon

Sıkça sordum – Reiki tedavi ediyor….?

Sormak için tamamen doğal bir sorudur, ancak Reiki’nin ve hastalığın ve şifanın doğasını yanlış anlamayı da sormaktır.

Çok basit açıkladı – Reiki hastalıkları tedavi etmez, insanları iyileştirir.

Reiki’nin bir hastalığı tedavi etmesini beklemek, Reiki’nin sahip olduğumuz hastalıkların sınırlı anlayışına ve bilgisine uymasını beklemek. Reiki’nin hastalığımıza verdiğimiz isimleri anlamasını bekliyoruz. Örneğin, yorgun, acımasız, uyuşuk ve hevesli hissetmiyorum, ama başka biri bu duygulara bir isim koyar ve “ME” olarak adlandırır. Fakat ME ismi Reiki enerjisine hiçbir şey ifade etmiyor. Gerçekten de isim, Reiki yolculuğunda ne bir şifacıya ne de baş ağrısına yardım eder. Aslında bir hastalığın adı, şifa yolunu engelleyebilir.

Bir hastalığa eşlik eden beklentilerimizi dikkate alın. Kanser – acil düşünceler, çok acı ve travma ile bir terminal hastalığıdır. Diyabet – daima asla iyileşemeyeceğimiz bir hastalık olarak tarif edilir. Ama soruyorum, neden kanser ve diyabet soğuktan veya yaralanmadan farklı olmalıdır. Eğer kendimizi kesiyorsak, kesimin asla iyileşmeyeceği konusunda panik yapmıyoruz, sadece vücudun kendini iyileştirme görevini sürdürmesine izin veriyoruz. Yine de korkunç bir isimle karşılaştığımızda bedensel savunma sistemimize ve şifa yeteneğimize olan güveni kaybediyoruz. Fakat eğer vücut kendini küçük hastalıklara ve yaralanmaya karşı tedavi edebilme yeteneğine sahipse, daha güçlü hastalıklar söz konusu olduğunda bu yeteneği neden kaybeder?

Hastalığımızın teşhisini engellememiz ve ortodoks tıbbından uzak durmamızı önermiyoruz, ama sadece yaşlandıkça vücudumuzun büyümesine ve gelişmesine izin veren açık fikirlilik ve inancı koruyabileceğimizi umuyoruz.

Plasebo etkisi iyi bilinmektedir. Hepimiz biliyoruz ki, zihnin gücü vücudumuz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir – yani: baş ağrısını gideren bir şeker ilacı, çünkü ibuprofen olduğu söylendi. Ancak nocebo etkisi çok iyi bilinmemektedir. Bir nocebo (Latince “zarar vereceğim”), “bir hasta tarafından alındığında, olumsuz beklentiler nedeniyle zararlı etkilerle ilişkilendirilen zararsız bir maddedir”.

Araştırmalar ayrıca nocebo etkisinin vücudun gerçek tıbbi tedaviye cevabını pozitiften negatife çevirebileceğini göstermiştir.

Nocebo etkisi o kadar güçlüdür ki, sadece vücudu iyileşmekten alıkoyamaz, aynı zamanda hiç olmadığı yerde de hastalığa neden olabilir.

Nocebo etkisi ilaç, tıbbi tedavi ve teşhislerle gerçekleşir. Bir hastaya, yaşamak için sadece 3 ayı olduğunu ve sadece 3 ayının yaşaması olasılığını artırdığını söyleyin.

Bir Psişik Ortam olarak, çok az sayıda insanla tanışmaktan onur duyuyorum; zaaf, cesaret, sevgi ya da inatçı inatçılık, doktorun prognozunu dinlemeyi reddediyor ve doktorun beklentilerini aşan yıllar sürüyor.

Hastalığın bir ceza değil, tesadüfen meydana gelen bir şey olduğunu anlamamız gerekir. Sistemimizin ve psişimizin içinde hastalığın kökleri derindedir. Hastalık durduğumuz zaman yüzeyler – yaşamımızda veya görüşümüzde; Yaşamı kabul ettiğimizde veya kendi ihtiyaçlarımızı unuttuğumuzda. Bazen daha iyi insanlar olmamıza yardımcı olmak için hastalık meydana gelir. Hastalık ruhsal gelişmemize, ruhumuzun evrimine – soğuk algınlığımız gibi, sistemimizi temizleyerek bize yardımcı olur; ya da “terminal” hastalığı gibi yaşamın değerini öğreterek. Eğer derinden bakarsak, her zaman hastalığımızın nedenini, öğrenmemiz gereken dersi ve bizim için getirdiği umut mesajını bulabiliriz. Hastalık, bizim uzuvlarımız veya kalbimiz kadar bizim bir parçamızdır. Tüm katmanlarımızda – ruhsal, duygusal, ruhsal ve fiziksel – var. O zaman hoş gelmeyebiliriz.

Bu nedenle, iyileşme yolculuğuna girdiğimizde, iyileşmenin, fiziksel bedenimizin belirli bir parçasının değil, iyileşmesi gereken bir hastalık olduğunu görmeye başlıyoruz, ama iyileşmesi gereken bütün benlik. Fiziksel bedeni iyileştirmek ama acı içinde bir ruhla kalmak gerçek bir iyileşme değildir.

Hepimiz kendimizi fiziksel hastalıklarımızdan kurtulma becerisine sahibiz, ama soru kalmalı – doğru tutumumuz var mı, iç şeytanlarımızla yüzleşmeye cesaret edelim ve işler umutsuz göründüğünde bile devam etmenin azimidir?

Ayrıca, bir “tedavi” nin dilediğimiz biçimde gelmeyeceğini de hatırlamamız gerekir. Fiziksel sakatlık bazen kalır, ancak bu, zihnin ve ruhun açılmasıyla karşı karşıya kalır. Kapalı bir zihne sahip olmanın fiziksel felçten daha büyük bir engelliliğe sahip olduğuna inanan bazıları vardır. İyileştirilmesi, kısıtlamalardan ve sınırlamalardan kurtulacaktır – bunlar genellikle kendimiz için belirlediğimiz sınırlamalardır.

“Can Reiki hastalığımı tedavi edebilir mi?” Diye sorulduğunda, gerçek cevap – Hayır, bizi kısıtlamalarımızı ve kısıtlamalarımızı iyileştirir ve bizi ve ruhumuzu özgür kılar… .bize gerçekten derin, sonsuz ve güçlü bir şifa verir! Huzur içinde bir ruh gerçek bir tedavidir.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1