Numeroloji Nedir?

Numeroloji Nedir?

Çoğu zaman astroloji ile ilişkili olan numeroloji, gerçek dünyada sayılar ve olaylar arasındaki ilahi, mistik ve özel ilişkilerin inancıdır. Numeroloj

Aydınlanmak Ne Demektir?
Farkındalık ve Meditasyon
Psişik Kelime Anlamı?

Çoğu zaman astroloji ile ilişkili olan numeroloji, gerçek dünyada sayılar ve olaylar arasındaki ilahi, mistik ve özel ilişkilerin inancıdır. Numeroloji okuyanlar sayıların sembolizmini inceler. Genellikle kişilikleri, güçlü yönleri, yetenekleri, iç ihtiyaçları ve duygusal tepkileri dahil olmak üzere belirli bir kişinin belirli özelliklerini belirlemek için kullanılır.

NUMEROLOJİ TARİHİ
Numeroloji yeni bir olgu değildir. Sayılar ve rastlantısal olaylar arasındaki ilişki binlerce yıldır not edilmiştir. Nitekim, numerolojinin tarihi eski Mısır ve Babilya’ya kadar uzanıyor. Saha, ilk kez, ünlü Yunanlı Pythagoras tarafından, antik Yunanistan’da yaklaşık 6000 yıl önce resmi olarak örgütlenmişti. Başlangıçtan bu yana, numeroloji sürekli gelişti, yavaş yavaş bugünün modern çalışma alanı haline geliyor.

NUMEROLOJİ ÇALIŞMALARI
Dış gözlemciye göre, numeroloji ilk başta oldukça garip ve anlaşılması zor görünebilir. Yine de oldukça basit ilkelere dayanmaktadır. Bunlar, evrenin kendi frekansında titreştiği gerçeğini içerir. Kişiler dahil olmak üzere herhangi bir nesnenin titreşim oranını bulmak için numeroloji prensiplerini kullanabilirsiniz. Bu, numerolojinin bir bireyin kişiliği ve genel karakteri hakkında önemli bilgileri tespit etmek için nasıl çalıştığıdır.

Özünde, tüm sayılar ilk olarak, 11 ve 22 numaralı özel numaralar hariç, 1’den 9’a kadar olan tek hanelere indirgenir. Bu sayıların her biri (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 22) evrendeki her şeyin titreştiği en büyük titreşim oranlarından birini temsil eder. Bunların her biri, belirli bir kişisel özellik ile ilişkilidir.

Numerolojide sayıların her biri ilavelerle azalır. Örneğin, 23 sayısı 2 ekleyerek azalır. Bu 5’e eşittir. 193 gibi daha fazla rakam içeren daha büyük sayılar, 13’e 1 9 3 eklenerek azalır. Bu sayı 1 3’e eklenir. 4 olsun.

Bir bireyin adındaki harflere aynı şekilde numerolojik eşdeğer verilir. Bu sayılar, yukarıdaki ile aynı yöntemle indirgenir. Aşağıdaki tablo, sayı formuna ayrılmış alfabenin harflerini göstermektedir.

Numeroloji Grafiği

Günün sonunda, yukarıda tartışılan basit matematiksel formül, bir numeroloğun bir kişi hakkında bir dizi özellik elde etmesine izin verir. Bu özelliklerin değerlendirilmesi daha sonra doğru bir karakter analizi sağlayacaktır. Hepsi söylenip yapıldığında, analizin yaklaşık yarısı doğum tarihinden itibaren gelir, diğer yarısı ise isminden gelir.

NUMEROLOJİ ÜZERİNDE SON DERECELER
Numeroloji yüzyıllar boyunca incelendi. Yetenekli ve tecrübeli bir numerolog tarafından uygulandığında, numerolojik bir değerlendirme kişinin karakterleri hakkında çok şey açıklayabilir. Yukarıdaki tartışma, bir numeroloğun bir kişinin doğum tarihini ve ismini oluşturan sayıları okumak için kullandığı özel süreci yıkmaktadır.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0