Meditasyon Sağlığınızı Nasıl Geliştirir (Birinci Bölüm)

Meditasyon Sağlığınızı Nasıl Geliştirir (Birinci Bölüm)

Meditasyonun stresi azaltmak ve konsantrasyonu artırmak için harika olduğunu duydunuz, ancak yaşlandıkça sağlığımız için neler yapabileceğini görmek d

Meditasyon Nasıl Yapılır: Meditasyon Teknikleri ve Faydaları
Yeni Başlayanlar İçin Nasıl Meditasyon Yapılır?
Meditasyon için zamanınız yok mu? Mindfulness Sürüş Meditasyonunu Deneyin

Meditasyonun stresi azaltmak ve konsantrasyonu artırmak için harika olduğunu duydunuz, ancak yaşlandıkça sağlığımız için neler yapabileceğini görmek daha da etkileyici. Çoklu çalışmalar Meditasyonun Sağlığınızı geliştirdiğini ve dikkat, bellek, sözel akıcılık ve bilişsel gerilemenin önlenmesine yardımcı olduğunu göstermektedir.

Meditasyon yaptığınızda ya da etkin bir şekilde dinlendiğinizde, Parasempatik Sinir Sistemi devreye girer ve ‘uçuş ya da dövüş’ stres yanıtını tersine çevirerek, etkilerine karşı koyar, zihni rahatlatır ve vücudunuzu dengeli bir homeostaz durumuna geri iyileştirme yolculuğuna çıkarır. . Bu Gevşeme Tepkisi.

Gerçek 1: Meditasyon iyileşmeye yardımcı olur. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa, meditasyon daha iyi olmanıza yardımcı olabilir.

Gerçek 2: Meditasyon sağlıklı kalmanıza yardımcı olabilir. Eğer iyi durumdaysanız ve bu şekilde kalmak istiyorsanız, düzenli meditasyon iyi bir fikirdir.

Yirmi yıl önce, bunlar gerçeklerden ziyade saçma fikirler olarak düşünülecek, ama artık değil…

Meditasyon gidiyor

Meditasyon artık sadece sözde bilim ve maneviyat dünyalarına ait değildir, ama şimdi Meditasyonun Sağlığınızı Geliştirdiği modern bilim tarafından benimsenmiştir.

İyi batılı doktorlar meditasyonun nasıl rahatlayıp iyileşeceğini bilir. Yakın zamanda yapılan bir Pratisyen Hekim araştırmasında, doktorların% 80’inin, hastaları akupunktur ve hipnoz ile birlikte meditasyon dahil olmak üzere en popüler üç Tamamlayıcı Terapinin uygulayıcılarına göndermiş olduğu saptanmıştır.

Meditasyon dünya çapındaki laboratuvarlarda kapsamlı bir şekilde test edilmiştir ve hastalıkların ve rahatsızlıkların bedeni ve aklının iyileşmesine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Sonuç olarak, giderek daha fazla insan meditasyona basit, ucuz ve etkili bir kendi kendine tedavi yöntemi olarak dönmektedir.

Ağustos 2003’te, Time Magazine (ABD baskısı), on milyondan fazla ABD vatandaşının düzenli olarak on yıl önce% 100’lük bir artış olan bir çeşit meditasyon uyguladığını söyledikleri meditasyon üzerine bir kapak öyküsü yayınladı. Dahası, Zaman şöyle devam etti: “meditasyondan kaçınmak giderek zorlaşıyor. Okullarda, hastanelerde, hukuk bürolarında, hükümet binalarında, şirket ofislerinde ve hapishanelerde sunulmaktadır. ”

Birçok bozukluğu tedavi etmek veya iyileştirmek için meditasyon önerilmektedir. Meditasyon Kan basıncını düşürerek sağlığınızı geliştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Hem hastalığın önlenmesi hem de mevcut koşulların etkilerini iyileştirmek, yönetmek veya yavaşlatmak için bir araç olarak etkilidir. “Kalp hastalıkları, AIDS, kanser ve infertilite… depresyon, hiperaktivite ve Dikkat Eksikliği Bozukluğu” (Zaman) için tedavi olarak kullanılır.

Stres – Bağlantı Kültürümüzün Karanlık Yüzü

Modern insanlar, çoğunlukla, sürekli olarak stres altındadırlar. Medical Journal Australia ** ‘daki depresyon ile ilgili bir makale, geçtiğimiz günlerde stres düzeylerinin “… Batı yaşam tarzı yaşayan insanlar arasında son 30 yılda yaklaşık% 45 artış gösterdiğini” belirtti.

Meditasyon uygulayıcıları, bu yayların, ortalama insanın geçmişteki olayların stresinden ya da gelecekteki tehditlerin algılanmasından uzaklaşamamasından kaynaklandığını düşünmektedir. Sokakta yürürken, bir kişi o anda stresli bir şey yapmıyor olabilir, ancak yine de aklın geçmiş ve gelecekteki problemler üzerinde sürekli olarak durma eğilimi göstermesi nedeniyle hayli hayrete düşebilir. Bu, bu sorunların hiçbirinin caddede yürürken yapılması gereken bir şey olmasa bile gerçekleşir.

Kısacası, sürekli ‘endişe siğilleri’ bir toplumuz ve pek çok insan bunu gerçek olarak tanımakta başarısızdır, ya da gerçekten de bu konuda hiçbir şey yapma becerisinden yoksundur. “Yüksek derecede çalkalanmış” veya “kronik olarak stresli” olarak tanımlanamayanlar bile, genellikle zihnin Gevşeme Tepkisi’ne geri dönmesini engelleyen ince bir gerilim seviyesinden etkilenirler.

24 saatlik modern bağlantı kültürümüz bunu daha da kötüleştirdi. Benim gibi düşük teknolojili hippiler bile, iş e-postalarını hala işten önce “hızlıca” kontrol ediyor ve iş ile ilgili görüşmelerden hafta sonlarında kesintiye uğruyorlar. Bu ilginç ve başka türlü ödüllendirici bir kariyerin parçası olabilir, ancak yine de derinden rahatlama kabiliyetimize zarar verir. Eğer her zaman anlaşılabilir durumdaysanız, o zaman asla “kapalı” olmuyorsunuz, ve bir sonraki iki makalemde de göreceğiniz gibi, bu iyi bir sağlık arayışı için hayati bir gerekliliktir.

Bu üç bölümlü dizinin ikinci bölümünde, Gevşeme Müdahalesinin ne olduğuna, Meditasyonun Sağlığınızı nasıl geliştirdiğine ve vücudunuzun strese nasıl tepki verdiğine ve sizin için neden kötü olduğuna bakacağız.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0